Prosinec 2010

2. serie

12. prosince 2010 v 17:02 | Aktenka |  Xena
Xena
Princezna Bojovnice na cestách se svojí přítelkyní Gabrielou putuje starověkým světem a bojuje proti zlu. Díky svým skvělým schopnostem v zacházení se zbraněmi a bojovému výcviku na té nejlepší úrovni, Xena likviduje jednoho služebníka zla za druhým a postupně se stává legendou.


Xena

Fénixové

12. prosince 2010 v 16:54 | Aktenka |  Nadpřirozeno bytosti
Fenix

Fénix symbolizuje oheň nebo slunce.Je ztelesněním slunečního boha.Každý Fénix žije až 100 let a pak se promění v popel. Za 3 dny znovu povstane ze svého popela.

Faunové

12. prosince 2010 v 16:41 | Aktenka |  Nadpřirozeno bytosti
Faun je něco jako napůl člověk, napůl Kozel. Má nohy chlupaté s kopítky, ocásek a rohy různých velikostí. Chodí po dvou. Jsou jen Faunové,nikoli Faunky. Jméno Faunové mají od Římanů. Svůj čas tráví potulováním v lese a tančením s Dryádami (Nymfami).Nejznámějším faunem byl bezpochyby Pan.Byl bohem lesů,polí,stád a pastýřů a žil v horách a lesích. Vymyslel vlastní píšťalu z rákosu zvanou "Panova flétna".Když na ni hrál,lesní ženy tančily-najády,dryády a oreády.
Faun

Kentauři

12. prosince 2010 v 16:22 | Aktenka |  Nadpřirozeno bytosti

kentaur2Popis Kentaurů podle Wikipedie:

Kentaur je to bytost původem z řecké mytologie, napůl kůň, napůl člověk. Byli to nezkrotní a divocí tvorové, které se nikdo neodvážil osedlat a byla čest se na ně posadit.V řeckém bájesloví byli synové thessalského krále Íxiona. Někteří vynikali pod vlivem vína násilnými činy. Kentaur Cheirón byl naopak moudrý a proto se kentauři stali symbolem mužnosti, statečnosti a síly.
V knížkách Letopisy Narnie jsou Kentauři velice starobylý rod, vyznačující se svou moudrostí a znalostí astronomie i astrologie.
Zajímavost: Při jídle musí kentauři nejdříve naplnit svůj lidský žaludek normálními pokrmy a poté se napást trávy pro svůj koňský žaludek. Každá jejich svačina je proto velice dlouhá.
kentaur
Zdroj: Wikipedie :D

Enti

12. prosince 2010 v 16:08 | Aktenka |  Nadpřirozeno bytosti
Enti sou vlastně chodící stromy. Od stromů se ale liší tím že mají nohy a ruce se sedmi prsty. Dosahují až 5 metrů. K vidění byli v pánu prstenů. Protahují slova a nikdy nikam nepospíchají. Jsou to takový ,,lenoši´´ ¨,Nebo  chodící nepříliš inteligentní stromy.Enti sřív neuměli mluvit než je to Elfové naučily. Entům se mluvení tak líbilo že si vytvořili i vlastní řeč. Je to složitý jazyk proto se ho nikdo nenaučil. Enti chrání lesy. Můžou jim ublížit jenom sekery nebo oheň. Bojují jen pomocí svojí síly, beze zbraní.
ent

Avatar

12. prosince 2010 v 14:02 | Aktenka |  Filmy
Film Avatar je můj nejoblíbenější film. . Je to o mariňákovi který se jmenuje Jake Sully. Jeho bráchu někdo zastřelil,Byl vědec, pracoval na novém a drahém oběvu na Pandoře. Jake dostal nabídku převzít jeho avatara kvůli stejné DNA, takový avatar je strašně drahý. Ale Jake je na kolečkách....Tedy na vozíku a avatar by mu umožnil chodit a dělat ochranu Grace při výzkumu. No a tady to všechno začíná...
Jakea napadne veliká kočka a on při útěku se dostane daleko od vrtulníku. Už je noc a okolo ho pozoruje smečka šestinohých koček. Když už má namále objeví se Neytiri a zachrání ho. Vezme ho do vesnice a tam se rozhodne že ho Neyteri naučí jejich způsobům.
Nakonci je samozřejmě ohromná bitka :D Kterou vyhrajou luky a šípy :D

Pár obrázků :)
Neytiri
To je když mu zachránila zadek... xDDshocked sully
Když si poprvé na pohoří Haleluja si Jake vybral svýho Ikrana :Dn
m
o
k
Nepřátelé.... :O
Líbí?? :DD Napiš do komentů :)

Obrázky

12. prosince 2010 v 13:09 | Aktenka |  H2o:stačí přidat vodu
H2o
               RIKKI
RIKKI2
rikki3
rikki4
        Emma
emma2
emma3
emma
emma4
             Cleo
cleo2
cleo3
cleo
cleo4
        Bella

bella
bella2
bella3
bellllla!!!

         Ostatní/Společné
rikkibellacleo

h2o
všichni 2
všichni
všichni3
ierfhdjskalskdjhghfdjska
Toť vše :) Dalo to práci tak prosím napište koment ;)

Zlatý kompas

12. prosince 2010 v 11:38 | Aktenka |  Filmy
Popis
Poslední zlatý kompas který zná odpověď na všechny otázky se dostal do rukou Lyry. Každý člověk má svého daemona,přísní církev chytá děti a rozděluje je od svých daemonů.Lyra musí zjistit proč všechny děti mizí u severního pólu a přitom porazit zlou čarodějnici kterou si zahrála Nicole Kidman….
golden compass

Mořské panny

11. prosince 2010 v 22:30 | Aktenka |  Nadpřirozeno bytosti
mořská panna


Popis
Mořské panny mají dlouhý a silný ocas místo nohou, to jim umožnuje rychle plavat ale zase nemůžou chodit :D . Mají dlouhé vlasy a ryby se jich nebojí.
Informace 
Schovávají se v dlouhých korálech nebo jeskyňích.Jedí ryby a řasy.Nemusí vůbec pít.
Říká se že když se mořské panně narodí dítě tak vypadá jako člověk a až postupem času se mění. Někdo zase říká že se narodí jako ryba . xDD Třeba mají některé i žábry protože jak jinak si dovedete vysvětlit že mořská panna nepotřebuje dýchat? Kdyby na tom byla třeba jako kapr který se musí vždycky nadechnout a pak vydrží dlouho pod vodou,tak už by ji přece někdo viděl ne?
Je spousta podob mořských pannen.Někteří lidé je označují jako nestvýry s blánami a žábrami které touží topit lidi v hlubinách moří. Ale někdo si je představuje jako překrásné bytosti s dlouhými vlasy které nejsou vidět protože žijí v hlubinách moří které ještě nebyli prozkoumány. Někdo si možná myslí že neexistují.

Povídka
kodanvilaNa tomhle obrázku -->
Na ostrově Iona je taková povídka o mořské panně.Ty zelené kamínky to symbolizuje slzy mořské panny,která se zamilovala do světce žijícího na ostrově.Navštěvovala ho každý den,
ale řekl jí jen to,že aby získala svojí duši,musí opustit moře.Mořská panna věděla,že to nikdy nemůže udělat.Ještě dneska tam tyhle oblázky jsou.Chodí tam spousta turistů a průvodci vypráví tenhle příběh :)


PS:Mořská panna je nejspíš hermafrodit a rozmnožuje se jako ryby.

Draci

11. prosince 2010 v 21:42 | Aktenka |  Nadpřirozeno bytosti
draci
Draci jsou inteligentní a velice chytří tvorové, i když existují výjimky a určité druhy které opravdu jsou spíše zvířataDraci jsou známí asi hlavně svojí oblibou lesklých a třpytivých šperků, kovů a kamenů. Je také zmínka o tom že své nejoblíbenější kousky draci očarovávali tak, aby kdyby jim je někdo vzal, náhle onemocněl, nalepila se na něj smůla nebo dokonce se proměnil v draka.
Draci měli také hodně nepřátel např. rytíře, mágy a spousty jiných lidí kteří se jich bály. A tak byli draci přirozeně velmi odolní. Jejich kůže byla velice silná, dokázala odrazit každý šíp (kromě elfských šípů) a také absorbovala neuvěřitelné množství magické energie. Nejméně odolnými částmi jsou oči a někdy i křídla.Draci mezi sebou, jinými živočichy a s lidmi komunikovali pomocí telepatie. Takto se mezi sebou dorozumívali a dokázali i telepaticky poslat obraz určitých míst, věcí nebo něčeho jiného. Také dokázali nazírat určitou scénu nebo rozhovor. Ale čím dál byli mezi sebou komunikující dál, tím bylo spojení slabší, někdy se stalo že se ztratilo úplně.
Jelikož draci museli často odolávat útokům, vynalezli způsob metamorfózy tedy jak měnit své tělo tak aby bylo podobné strukturou a tvarem okolnímu prostředí. Byli v tom tak pokročilí že na sebe někdy dokázali vzít i lidskou podobu. Také ale měli spoustu jiných věcí užitečných pro válečníky a pro mágy, kvůli nímž byli hromadně vybíjeni.
Např. nejvíce ceněna byla jejich kůže která byla velice nejen magicky odolná, jejich jazyk a krev (věřily ve schopnost porozumět řeči zvířat), dále pak jejich zuby a drápy. Z nich se vyráběly hlavně šípy a kopí, které byly jedovaté pro elfy. Dračí šupiny na pancéři měli dar odrazit jakýkoliv šíp či oštěp. Draci byli dříve chápáni jako symbol chaosu a často byli spojováni se silou živlů.A teď pár obrázků ...... :D
drak
cervenej drak
OoO Dragon
red dragon
TWO DRAGONS!Líbí? :D Okomentujte prosím :)

Elfky a Elfové

11. prosince 2010 v 21:26 | Aktenks :D |  Nadpřirozeno bytosti
Elfové

Jsou elfové Temní a Lesní. Lesní Elfové milují přírodu a rozhodně nezabíjí bezdůvodně, nejedí totiž maso.

Temní Elfové
Temní Elfové jsou samotářtí , dá se říct že jsou přesně pravý opak Lesních (ostatních)Elfů. Tyto stinné, nesmrtelné bytosti se učí magii a vypouští ji do světa již téměř deset tisíc let .Lehkomyslným používáním magie přivedli tito elfové do světa mnoho stvůr a jiných příšer, což vedle obvykle k monstrozní válce,do které se samozřejmě zapojí všichni kromě Temných Elfů kteří dělají jako by nic za lezlí do svých nejlepších skrýší .Jako rasa jsou Temní Elfové velmi nepředvídatelní ,na jednom konci lesa najdete velkomyslné,vstřícné a čestné bytosti které jsou vždy ku pomoci když jde o boj proti zlu.Ale na druhém konci můžete najít krvežíznivé,chladnokrevné ale chytré bytosti ke kterým se název Temní elfové hodí víc než komu jinému.Temní elfové jí téměř jen maso (narozdíl od lesních elfů).Srny,zajíce a jinou ulovenou zvěř, ale někdy také kořínky,byliny a jinou rostlinou stravu.Převážně jedí maso bez kterého by prý prakticky nemohli žít.

Lesní Elfové
popisováni jako velmi krásné, útlé a vysoké bytosti oplývající moudrostí vycházející z jejich nesmrtelného života. Jejich povaha a chování se ovšem radikálně liší. Vezmeme si pro příklad Tolkienovy elfy-jsou hodní, a o věci lidí se začnou zajímat až je ohrožen i jejich osud. A za zdánlivým klidem se skrývá obrovský smutek, že nemohou spatřit Blaženou říši Valinor. Ne všichni elfové jsou ovšem takoví, humorista Terry Pratchett je pojal jako bytosti veskrze zlé a odporné, žijící v jiném světě. Jsou dvě skupiny. Jedni žijí ve světì lidí "na hraně"-jsou pronásledování a postupně vymírají, a ti druzí se uzavřeli do úplně jiného světa. Takovýchto rùzných příkladů nalezneme desítky a myslím si, že ani není možné je tady všechny vyjmenovat.

Elf
elfka

Legolas

Tady jsou Elfská jména :)
A
Adam Carnicemeno (červená hlína)
Adéla Arnë, Artë (královská, vznešená, urozená)
Adolf Arnarmo (urozený vlk)
Agáta Manë (dobrá)
Ágnes Poicë (čistá)
Albert Arcalimo, Arcalimon (vznešený+zářící)
Alberta Arcalimë (vznešená+zářící)
Alena Mindë (věž)
Aleš Restalon (pomáhající)
Alexandr Atanvarno (ochránce lidí)
Alexandra Atanvarnë (ochránkyně lidí)
Alfréd Querrestalo (elfí pomoc)
Alice Arnostalë (vznešený typ)
Alois Noldo, Sailon (moudrý)
Alžběta Eruvanda, Eruvérë (bůh (je) přísaha)
AnastázieOrtainë (povstalá)
Anděla Aini (dobrý duch)
Andrea Vea, Veassë (dospělá)
Anežka Vendië, Vénië (neposkvrněná)
Anna Maxë, Maxië (milost)
Antonín Lóto, Lótu, Lótion (květina, syn květin)
Arnold Sorontur (pán orlů)
Arnošt Faileon (čestnost)
Artur Morco (medvěd)
B
Berta Alcarinquë (skvělá)
Blanka Fánië, Lossië, Ninquië (bílá)
Blažej Néco, Nécon (mdlý)
Blažena Alassëa, Alassië (šťastná)
Bohumil Erummeldon (bohu milý)
Bohumír Eruséro (mír bohu)
Bohuslav Erumelindo (ctící boha)
Boleslav Yontarillo, Yontalcaron (více slávy)
Bonifác Márambar (dobrý osud)
Bořivoj Hortamo (usilovat)
Božena Erunannë, Erunnë (bohem obdarovaná)
C
Cecílie Úcenimë (nevidomá)
Ctibor Failo (čestný)
Ctirad Failon (čestný)
Cyril Heru, Herumo, Hermo (pán)
D
Dagmar Aurewen, Aurië (denice)
Dalibor Stamahto (braň boji)
Daniel Erunámo (bůh (je můj) soudce)
Daniela Erunámë (bůh (je má) soudkyně)
David Meldon (milovaný)
Denis Eruner (boží muž)
Denisa Erunis (boží žena)
Diana Erumë, Eruwen (božská)
Dobroslav Mano (dobrý)
Dominik Héro, Heruo (pána - 2.p.)
Dominika Herio (paní - 2.p.)
Doris Annanis, Annis (dar-žena)
Dorota Eruannë (boží dar)
Doubravka Tavarillë (lesní žínka)
Dušan Fëo, Feon (duše)
E
Edita Alyohtë (bohatá válka)
Edmund Tauravarno (mocný ochránce)
Eduard Alyavarno (bohatý ochránce)
Emil Mótimo (pracovitý)
Erik Oitur, Ertur (věčný vládce, jediný vládce)
Erika Oiturë, Erturë (věčná vládkyně, jediná vládkyně)
Ester Elenë (hvězda)
Eva Cuilë (živá, žijící)
Evžen Arto, Máranóno (urozený)
Evženie Artë, Máranónë (urozená)
F
Felix Alasseo, Alasseon (šťastný)
Filip Roccondil, Melarocco (přítel koní, milovník koní)
G
Gabriel Eruner (boží muž)
Gabriela Erunis (boží žena)
H
Hana Írimë (líbezná)
Helena Alcë, Alcië (paprsek)
Helga Ainë, Airë (svatá)
Herbert Alcohtar (skvělý válečník)
Hilda Ohtë, Mahtalë (válka, boj)
Hubert Veryóro, Canyóro (smělost ducha)
Hugo Óron, Óro (duch, mysl)
Hvězdoslav Elenillo, Elillo (z hvězd)
Hynek Martur (vládce domu)
I
Igor Tíralo (hlídající)
Ilona Alcë, Alcië (paprsek)
Irena Sérë, Sérië (mír)
Irma Tulcë, Tancë, Tungë (síla, pevnost)
Ivan Erumaxo (bůh (je) milostivý)
Ivana Erumaxë (bůh (je) milostivý)
Ivo Quingar (lučištník)
Izabela Eruvérë, Eruvanda (bůh (je má) přísaha)
J
Jáchym Eruntáro (bohem vyvýšený)
Jakub Attanóno (druhorozený)
Jan Erumoico (bůh (je) milostivý)
Jana Erumoicë (bůh (je) milostivý)
Jarmila Melcoirë, Meltuilë (milující jaro)
Jarolím Ainesso, Ainesson (svaté jméno)
Jaromír Melcoiro, Meltuilo (milující jaro)
Jeremiáš Erortano (bohem povýšený)
Jeroným Ainesso, Ainesson (svaté jméno)
Jindřich Pandatur,Corintur (vládce otčiny)
Jindřiška Pandaturë, Corinturë (vládkyně otčiny)
Jiří Cemmótar (rolník)
Jiřina Cemmótarë (rolnice)
Jitka Túriel (dcera vítězství)
Josef Eruntano (stvořený bohem)
Josefína Eruntanë (stvořená bohem)
Julie Findë (vlasatá)
Julius Findo (vlasatý)
Justýn Failo (spravedlivý)
Justýna Failë (spravedlivá)
K
Kamil Cordandur (chrámový služebník)
Kamila Cordandurë (chrámová služebnice)
Karel Mirimo, Mirimon (svobodný
Karin Meldawendë, Meldawen (drahá dívka)
Karolína Mirimë (svobodná)
Kateřina Vendëa, Vénëa (cudná)
Klára Calimë (jasná)
Klement Failo, Failon (čestný)
Konstantin Voronwë, Vorindo (stálý)
Kristián Laivino, Laivindil (křesťan)
Kristýna Laivinë (křesťanka)
Květa Lossë (květ)
Květoslav Losso (květ)
Kvido Taurwë, Taurion (pocházející z lesa)
L
Lada Wendë (panna, dívka)
Ladislav Valcar (slavný vládou)
Laura Apairë, Túrë (vítězství)
Lea Vercayaxë (divoká kráva, gazela)
Lenka Alcinë, Alciellë (malý paprsek)
Leo, Leoš Rávo (lev)
Leona Rávë, Ravennë (lvice)
Leopold Lieveryo, Liecanyo (pro) lid statečný)
Libor Írimo (líbezný)
Libuše Írimë (líbezná)
Linda Linda, Lindë (krásná)
Lucie Calië, Calmë, Caldë, Calwen (světlá)
Luděk Alcarohtar (slavný válečník)
Ludmila Liemmeldë (lidu milá)
Ludvík Alcarohtar (slavný bojovník)
M
Magdalena Mindë (věž)
Marcel Mahtarin (malý bojovník)
Marcela Mahtarincë (malá bojovnice)
Marek Mahtaito (bojovný)
Marie Erummeldë (milovaná bohem)
Markéta Marilla, Marillë (perla)
Marta Ostindë, Ostiel (hospodyně)
Martin Mahtion (bojovný)
Martina Mahtiel (bojovná)
Matěj Eruanno, Erunno (boží dar)
Matouš Eruanno (dar boží)
Matylda Canohtarë, Tuohtë (chrabrá bojovnice)
Michael Eruvëo (podobný bohu)
Michaela Eruvië (podobná bohu)
Mikuláš Túrelio (vítězství lidu)
Milada Nessa, Nessë, Nessië (mladá)
Milan Nildon (přátelský)
Milena Meldë (milovaná)
Miloš Meldon (milovaný)
Miriam Erummeldë (milovaná bohem)
Monika Eressië, Eressiel (osamělá)
N
Naděžda Estel (naděje)
Natálie Nostië (narozeniny)
Nikola Túrelië (vítězství lidu)
Nora Failë (čest)
O
Oldřich Almatur, Alyatur (bohatý vládce)
Olga Ainë (svatá)
Ondřej Poldo (statný)
Oskar Eruecco (boží oštěp)
Ota, Oto Almion (štěstí)
Otakar Almatir (majetek střežící)
Otokar Almatir (majetek střežící)
Otýlie Almallë (malý majetek)
P
Patricie Tárë (urozená)
Patrik Táro (urozený)
Pavel Pityon, Titton (malý)
Pavla Pitye, Tittë (malá)
Petr Sardo (skála)
Petra Sardë (skála)
R(Ř)
Radek Valinalo (radující se)
Radim Alassëon, Almáreon (radostný)
Radovan Almacollo (přinášející dobro)
Romana Odelhi (měsíční záře)
Regina Tári (královna)
Renata Atanónë (znovuzrozená)
René Atanóno (znovuzrozený)
Richard Nornotur (tvrdý vládce)
Robert Alcarcalimo, Alcarinquo (slávou ozářený)
Roland Alcarnor (slavná země)
Rudolf Alcarnarmo (slavný vlk)
Rút Sermë, Osellë (přítelkyně, společnice)
Růžena Lossë, Losillë (růže)
Řehoř Tirno (ostražitý)
S(Š)
Sandra Nerivarnë (ochránkyně mužů)
Sára Aranel (princezna)
Śárka Oronis, Oroniel (hora, návrší)
Silvestr Taurino (lesní)
Silvie Tavarillë (lesní žínka)
Simona Lastë, Lastië (naslouchající)
Soběslav Eraxanto (svůj vlastní zákonodárce)
Soňa Nolmë (moudrá)
Stela Elen, Ellë (hvězda)
Svatava Ainë (svatá)
Svatopluk Almassetur (silný v dobru)
Šimon Laston (naslouchající)
Štěpán Nacil, Nacilo (vítěz)
Štěpánka Nacilë (vítězka)
T
Taťána Ciltallë, Ciltindë (rozdělující)
Teodor Eruanno (boží dar)
Tereza Turmë, Turmawen (záštita)
Tibor Failon (čestný)
Tomáš Onóno (dvojče)
U
Uršula Morcë, Morcellë (medvědice, malá medvědice)
V
Václav Yontalcar (více slavný)
Valdemar Alcarintur (slavný vládce)
Valentýn Tulco (silný)
Valentýna Tulcë (silná)
Vasil Arno, Arnon (královský)
Vavřinec Túrion, Túron (vítězství)
Věra Estel, Estellë (víra)
Viktor Mapar, Nacil, Nacilon, Nacildo (vítěz)
Viktorka Maparë, Nacilmë (vítězka)
Vilém Selmacas (vůle (mi je) helmicí)
Vincenc Túraldo (vítězící)
Viola Helinillë (fialka)
Vít Alassëon (veselý)
Vítězslav Alcarnacil (slavný vítěz)
Vladimír Séretur (vládce míru)
Vladislav Alturmenon, Valcar (slavný vládou)
Vlasta Valië, Vallë (moc)
Vlastimil Valmelindo (milující moc)
Vojtěch Hossentulton (útěcha vojsku)
Y
Yveta Tamurilë (tis)
Yvona Tamurilë (tis)
Z(Ž)
Zbyněk Ahantuon (síla zlosti)
Zdeněk Alcarmo (tvůrce slávy)
Zikmund Túrevarno (ochránce vítězství)
Zlata Laurië, Laurë (zlatá)
Zoe Cuilë (život)
Zora Auressel, Auressellë (jitřenka)
Zuzana Indil (lilie)
Žaneta Erumaxë, Erumaxillë (bůh (je) milostivý)
Žofie Nóliel, Nolwë (moudrost)

Nymfy

11. prosince 2010 v 20:56 | Aktenka |  Nadpřirozeno bytosti
Nymfy jsou vodní, lesní nebo horské bohyně. Jsou podobné vílám nebo rusalkám. Vyskytovaly se obvykle  u přírodních tvorů nebo bohů. Dosahují velikosti 150 cm ale mohou se zvětšovat i zmenšovat. Mají dlouhé vlasy různých barev a nenosí oblečení, když tak jen nějaké přírodní omotávky kolem těla. Vyhledávájí kontakty mužů nebo chlapců. Jejich posláním je starat se o záležitosti svého živlu.

Podle toho kde žijí se dělí na : Dryády (Živel:Země)
                                                   Najády (Živel:Voda)
                                                   Oreády (Živel:Hory)


Dryády:Žijí většinou uvnitř stromů. Dryády chrání les proti vandalům. Pokud je strom dryády zničen, Driáda zemře.                            


Dryáda
Najády : Najády jsou vodní živel. Udržují pramen čistý a úrodný. Žijí v jezerech,řekách,potocích a někdy i mořských a oceánských- Okeanoviny a Néreovny-Žijí na dně moří a oceánu a chrání plavce. Najády minerálních pramenů mají léčivou moc. Pokud jejich pramen vyschne, Najády zemřou s ním.

Najáda


  Oreády: Jsou nejstaršímy bytostmi světa. Ovládají moc hor a větrů. Jsou v kamenech a stráží hory. ( Víc informací nemám )

Oreáda

Další obrázky Nimf :D

Nymfa DryádaNymfa Oreáda

Nymfa Najáda

Elfové

11. prosince 2010 v 12:54 | Aktenka |  Moje sny :P
Byl to hrad u moře. Začalo to hrami na dvoře, místní Královský pár elfů si pozval Krále a Královnů sousedního území lidí na zahradní hry při kterých se Panovníci postavili proti sobě a stříely po sobě neškodné šípy ( Dnešní vybíjená :D ) . Jedna strana panovníku jejich sousedů byla oblečena v honosných stříbrných brněních, avšak luky byli sytě vybarveny červené s různými ozdobami. Jen král s královnou však měli luky, které byli ozdobeny pírky z Fénixe - Posvátného ptáka. Druhá strana místních měli zelenou látku, Ozdobenou vzory, ruznými kličkami a spirálami a na hlavě čelenku, která zasahovala až do čela a zelenomodré luky na konci zatočené. Jeden z elfů (král) měl platinové vlasy stažené v culíku. A královna měla hnedé vlasy,dlouhou patku dozadu měla seplou zlatou sponou s růží. Král elfů zavelila aby nechaly dva páry o samotě aprohlásl důvěrné tajemství o kterém nikdo nevěděl. Elf řekl doslova tohle : Hodlám tohle království zničit pomocí Krakena. Vytvoříme nové lidstvo.(Elf by tohle nikdy neudělal ale je to jenom sen! :O ) Bude naše.... . Ale než to dořekl jeho královna se na něj rozeřvala, bušila mu do hrudi a vřískala jak si to může dovolit, tyhle lidé elfové jim byli věrní. Šli by s nimi i do hrobu! Ale potom namířila luk na Krále a Královnu a div že nebrečela napnula tětivu a .... náhle se otčila ke svému králi a zasáhla ho do nohy. Ale král jako by ze sochy .. jenom zvedl ruku a z dálky se řítila ohromná vlna. Na moři se udělal vír a byl slyšet zahlušující křik lidí a elfů jak panikaří a snaží se uniknout. Náhle všechno pohltila voda a ve víru bylo sposty osob které křičely a oháněli se zbraněmi (co ja vim proč =P ) . .....


 To je všechno :( Pokud by někoho napadl konec, určitě napište do komentářu a já to dopíšu podle vaší rady :) Byl to divnej sen co?? xDD Ale já píšu co sem viděla xDD

Xena - 1. serie

10. prosince 2010 v 23:36 | Majitelka blogu Aktenka :) |  Xena
Xena

Xena

Princezna Bojovnice na cestách se svojí přítelkyní Gabrielou putuje starověkým světem a bojuje proti zlu. Díky svým skvělým schopnostem v zacházení se zbraněmi a bojovému výcviku na té nejlepší úrovni, Xena likviduje jednoho služebníka zla za druhým a postupně se stává legendou.


Zajímalo by tě to? :D
Dole najdeš odkaz na stránku 1. serie
Je to super stránka a já doporučuji všem :D


Mě osobně se tenhle seriál líbí , ale občas je Xena trochu víc nadpřirozenější ! :O No,uvidíte sami x)
  
Příjemnou zábavu přeje Aktenka :P