Nymfy

11. prosince 2010 v 20:56 | Aktenka |  Nadpřirozeno bytosti
Nymfy jsou vodní, lesní nebo horské bohyně. Jsou podobné vílám nebo rusalkám. Vyskytovaly se obvykle  u přírodních tvorů nebo bohů. Dosahují velikosti 150 cm ale mohou se zvětšovat i zmenšovat. Mají dlouhé vlasy různých barev a nenosí oblečení, když tak jen nějaké přírodní omotávky kolem těla. Vyhledávájí kontakty mužů nebo chlapců. Jejich posláním je starat se o záležitosti svého živlu.

Podle toho kde žijí se dělí na : Dryády (Živel:Země)
                                                   Najády (Živel:Voda)
                                                   Oreády (Živel:Hory)


Dryády:Žijí většinou uvnitř stromů. Dryády chrání les proti vandalům. Pokud je strom dryády zničen, Driáda zemře.                            


Dryáda
Najády : Najády jsou vodní živel. Udržují pramen čistý a úrodný. Žijí v jezerech,řekách,potocích a někdy i mořských a oceánských- Okeanoviny a Néreovny-Žijí na dně moří a oceánu a chrání plavce. Najády minerálních pramenů mají léčivou moc. Pokud jejich pramen vyschne, Najády zemřou s ním.

Najáda


  Oreády: Jsou nejstaršímy bytostmi světa. Ovládají moc hor a větrů. Jsou v kamenech a stráží hory. ( Víc informací nemám )

Oreáda

Další obrázky Nimf :D

Nymfa DryádaNymfa Oreáda

Nymfa Najáda
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Která Nymfa se ti líbí nejvíc?

Dryáda
Najády
Oreády

Komentáře

1 zuza zuza | 4. listopadu 2012 v 13:53 | Reagovat

ta najáda - ten obrázek .... je moc podobný obrázku v knize od spisovatelky Ivy Hlaváčkové. Kniha se jmenuje Terčina bláznivá dobrodružství- výprava do najády. ..  tam je najáda pojmenovaná země, žijou tam najády, dryjády, safiry, siraelové, selfové a elfové ...
self má ženu safiru ..  safira má na starosti přírodu- zvířata. V téhle knize je to sokolnice...  obrázek najády tady a v knize je naprosto totožný, snad s jednou vyjímkou....  v knize jí vlasy splývají s hladinou ....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama