Haylen - Úvod

23. srpna 2011 v 23:06 | Goldie |  Příběhy
Koruny černých stromů tančili ve studeném větru a pěli svou líbeznou píseň. Vysoká tráva se nezkrotně vlnila a měsíc byl jediným světlem v temné noci. Hvozd působil tajemně a strašidelně. Každý černý strom, každé stéblo fialové trávy, každá čistá i otrávená tůň, všechno podobné skoro k nerozeznání. Listy šustili o větve stromů, vítr si s nimi pohrával a vypadalo, že se je snaží rozčechrat.
Z dálky se ozývalo dusání kopyt koně, oddechování a frkání. Zpoza ohromného stromu se vyřítil statný hnědák,jenž na hřebě vezl zabalenou postavu. Kůň cválal po malé hliněné pešince už nejspíše delší dobu, hlasitě oddechoval a od nozder se linula bílá mlha pokaždé, když vydechnul. Projížděli lesem, otěže cinkali a muž stále nezastavoval. Neustále hnědáka pobízel. Pod dlouhým černým kabátem byl uschován malý uzlíček. Jezdec vezl dítě. Přesněji elfskou dívenku.
Statný kůň vyjel z černého labyrintu na rozlehlou louku, ne jejímž kopečku se tyčil zámek Indill. Vysoké hradby měli lehce fialovou barvu a stěny byli porostlé jakýmisi popínavými rostlinami. Na několikametrových stoncích rozkvétali sněhobílé malé květinky. Za hradbami města čouhaly dvě vysoké věže. Jedna z nich byla bílá, druhá světle fialová. V zámku bylo ticho, všichni dávno ulehly ke spánku. Jen u hlavní brány stál strážný s loučí v ruce, a druhý plamen světla visel na fialkové zdi zámku, tak že byl vidět už z lesa.
Po celém okolí se rozléhal šum nedaleké řeky Telwy. Na začátku jejího pramene byla řeka divoká, postupem času co se prolinula kolem vesnice Rita a posléze i Estel, se uklidnila a vlnky se pohupovaly na její hladině.
Jezdec na svém hnědákovi předjel až k bráně.
"Kdo jsi?" Tázal se ospale strážný a promnul si rukou oči. Mladík pohazoval hlavou, jak mu neustále padaly vlasy do obličeje.
"Pocestný" Odpověděl stroze. Střážný kývl,pomalými pohyby otevřel bránu a neznámý jí projel. Teď se již zastavil na náměstí.
Město bylo nádherné.Uprostřed ležela fontánka odklopená záhonem fialových, býlích a žlutých květinek. Okolo náměstí se rozkládaly kamenné domečky, mezi nimiž ležely jen malé cestičky. Na náměstí nebyla ani noha. Jezdec ladně seskočil z koně a přivinul k sobě uzlíček. Rychlím krokem kráčel po náměstí a neustále se ujišťoval, že zde nikdo není.
Namířil si to přímo mezi kamenné domky. Jakoby zde znal každý kout a věděl přesně kam má jít. Nezabloudil a ani jednou nezaváhal. Zahlédl pár světélek v oknech ale nezastavoval se. Rychlím krokem kráčel k již dlouho zvoleném domu. Zastavil se před jeho dvěřmi.
Vytáhl uzlíček a políbil elfskou dívku na čelo se slovy : Načerpej síli maličká, až vyrosteš, zase si pro tebe přijdu." Položil ji před dveře a do malinkých ruček vložil fialový kámen ve tvaru trojúhelníku. Poté se zatnutou pěstí co nejhlasitěji zabušil na dřevěné rozviklané dveře, div že nevypadli z pantů. Zamířil za roh a opět se vydal zpět ke svému koňi.
Dvířka zavrzala a z nich vykoukla lidská žena se spacím čepcem na hlavě. Vě tmě se rozzářilo oslňující světlo zapálené louče.Žena rozespale zamrkala a přimhouřila oči. Její zrak se nyní upíral na holčičku s růžovými tvářičkami,zabalenou v plenkách. Vyděšeně se rozhlížela. "Pro lásku boží! Jsi celá prokřehlá!" Něžne ji vzala do rukou a přivinula si ji k tělu. Zběsile se rozhlížela ze stany na stranu. "Halo?" Promluvila směrem k tmavé uličce. Po těchto slovech chvíli čekala na odezvu, ale pak za sebou zabouchla dveře. Jezdec v kápi už byl pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva Pavlíčková Eva Pavlíčková | E-mail | 2. července 2012 v 0:19 | Reagovat

Zdravím,
zaujaly mě Vaše stránky.
Rádi bychom na Vašem webu získali malý reklamní prostor (odkaz, článek nebo banner).
Za spolupráci nabízíme :
- možnost vydělávat s námi a zapojit se do partnerského programu (7% provize z tisícových
obchodů). Více na www.nejfuton.cz/affiliate
- slevu na náš sortiment (nyní, nebo kdykoli v budoucnu - dle domluvy)
- vzájemnou výměnu odkazů pro lepší pozice ve vzhledávání
Pro více informací mě prosím kontaktujte na e-mailu evapavlickova@nejfuton.cz nebo
telefonním čísle: 420 513 035 254.
Děkuji.
--
S přátelským pozdravem
Eva Pavlíčková
420 513 035 254
evapavlickova@nejfuton.cz
www.nejfuton.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama